בעל עסק להכנת מדרסים במרכז הארץ חשוד בשימוש בחשבוניות פיקטיביות בכ - 4 מיליון ₪
 

בעל עסק להכנת מדרסים במרכז הארץ חשוד בשימוש בחשבוניות פיקטיביות בכ - 4 מיליון ₪

נושא:
מע''מ
ט"ז אלול תש"ע
26 אוגוסט 2010

 

 

בית משפט השלום בתל אביב יפו, כב' השופטת יעל פרדלסקי, שחרר היום תחת מגבלות את גיל ארצי, בן 37 מפרדס חנה, בעל עסק בשם "המרכז לכף הרגל" העוסק בהכנת מדרסים אורטופדיים, התאמה לנעלים אורטופדיות ומוצרים נלווים. המרכז פועל בתוך מתחם לממכר נעליים וציוד ספורט, במושב בני ציון שבשרון.

בבדיקת הספרים של גיל ארצי, במשרד השומה כפר סבא, עלה חשד כי הוא משתמש בחשבוניות פיקטיביות של חברה בשם 'קו הנעלה בשיווק ישיר', חברה שמספרה זהה למספר החברה קו ריהוטים, שהפסיקה את פעילותה עוד בשנת 2004, נתון המחזק את החשד שמדובר בחשבוניות כוזבות.

ב - 25.8.10 נפתחה חקירה גלויה נגד החשוד, במשרד חקירות מס הכנסה תל אביב, ברשות המסים בישראל, נערכו חיפושים בביתו ובמקום עסקו בחנות אליטל שבמושב בני ציון ונתפסו מסמכים בביתו ובמשרד רו"ח שלו. בתחילת החיפוש בביתו טען החשוד כי אין בבית כלום, והוא כבר 7 שנים לא בעסק, אולם בחיפוש נמצאו ספרי הנהלת חשבונות, חשבוניות, הוצאות והכנסות, וארבעה פנקסי חשבוניות של חב' "קו הנעלה בשיווק ישיר" החשודות כפיקטיביות, תשובתו זו מהווה שיבוש הליכי חקירה.

בעליה של חב' קו ריהוטים בשיווק ישיר, הכחיש בחקירתו כל קשר לגיל ארצי, ולתחום הנעליים. לדבריו, פנקסי החשבוניות שלו נגנבו ממחסן שנפרץ לפני מס' שנים וכנראה נעשה בהם שימוש לא חוקי.

בהמשך החקירה הוצגו בפני החשוד ראיות חותכות לכך שמדובר בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ- 4,000,000 ₪ משנת 2005 ועד היום, שבגינן לא סופקה סחורה ולא ניתן שרות. החשוד הודה, כי בשלב מסוים ידע שהחשבוניות כוזבות, אבל פעל תחת איום של גורמים עבריינים.


בית המשפט שחרר את החשוד בתנאים מגבילים:
  • התחייבות/ערבות אישית ע"ס: 500,000
  • ערבות צד ג' בסך של 300,000 ₪, שתיחתם ע"י 2 ערבים
  • הפקדת מזומן ו/או ערבות בנקאית בסך 200,000
  • הוצאת צו לעיכוב יציאת החשוד מישראל למשך 180 יום
  • החשוד יפקיד את דרכונו במשרדי פקיד שומה חקירות ת"א
  • התייצבות החשוד לחקירה ו/או למשפט בכל עת שיידרש לכך.

    מ"י 46819-08-10
 
לחץ לגרסת הדפסההדפס
  
שלח לחבר
  
שתף/שמור